Доповідачі Володимир Цепколенко

Доктор медичних наук, професор кафедри дерматовенерології Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, директор Інституту пластичної хірургії Віртус, заслужений лікар України

Президент Українського товариства естетичної медицини


Біоімплантинг в стоматології

Успішність дентальної імплантації багато в чому залежить не тільки від самого імплантата, але й від стану кістки та м’яких тканин. Розвиток біотехнологій відкриває нові можливості в лікуванні посттравматичних дефектів кістки критичного розміру, в тому числі регенерації кісткової тканини навколо дентального імплантата при негайній або відтермінований імплантації. З метою відновлення об’єму кісткової тканини при підготовці до дентальної імплантації пропонується використання аутологічних остеобластів, отриманих в умовах біотехнологічної лабораторії шляхом  диференціації мезенхімальних стовбурових клітин (ММСК) жирової тканини. Будучи аутологічними, вони не відторгаються, не викликають ніяких негативних реакцій, в тому числі і напруги з боку імунної системи, сприяючи швидкому росту і укріпленню кісткової тканини. Остеобласти сьогодні успішно застосовуються для відновлення кісткової тканини в стоматології з метою реконструкції і відновлення кісткової тканини в стоматології з метою реконструкції і відновлення товщини альвеолярних відростків перед і під час дентальної імплантації, відновлення втраченої вестибулярної стінки альвеоли, а також синус-ліфтингу, горизонтальної аугментації, усунення пародонтальних дефектів тощо, ортопедії і травматології в лікуванні хибного суглоба, сповільненої консолідації, дегенеративно-дистрофічних змін суглобової системи.

Використання підходів клітинної терапії і тканинної інженерії на основі культивованих ММСК для лікування посттравматичних дефектів кістки критичного розміру дозволяє успішно відновлювати цілісність кісткової тканини і значно скорочує терміни лікування.

Володимир Цепколенко

Володимир Цепколенко


Україна